Sprzęt brukarski

Optimas

układanie kostki brukowej

1. Maszyna do układania kostki brukowej

2. Chwytaki do innych maszyn budowlanych

3. System Optimas Vakuum do układania płyt lub trylinki

układanie krawężników

4. Chwytak do krawężników

5. Hydrauliczny chwytak do krawężników

6. Podciśnieniowy chwytak do krawężników Optimas Vakuum

łaty

7. Łata ręczna

8. Łata mechaniczna

zacieranie i wypełnianie fug

9. Zacieraczka do montażu na maszynie do układania kostki

10. Urządzenie do wypełniania fug "mini"

11. Zamiatanie


powrót do produktów

OptimasDzięki technice Optimas można uzyskać godzinną wydajność:

1. Maszyna do układania kostki brukowej

Maszyna ta jest zasadniczo urządzeniem, którego głównym zadaniem jest układanie kostki brukowej o wszelkiego rodzaju formatach.

Układanie kostki brukowej przy pomocy maszyny Optimas staje się powoli standardem.

Wysoka sprawność maszyny uzyskana dzięki opatentowanemu systemowi ostrożnej jazdy po świeżo położonej powierzchni brukowej gwarantuje utrzymanie linii fug. Niezwykla zwrotność umożliwia pracę nawet na wąskich placach budów. Dzięki łatwej obsłudze osiaga się wysokie tempo pracy, które przy dużych budowach umozliwia osiagnięcie wydajności na poziomie 1000 m2/dzień.

Parametry techniczne
Wysokość 1950 mm
Szerokość 1200 mm
Długość z chwytakiem 4300 mm
Waga 1200 kg
Silnik Diesel 4-cylindrowy
Moc silnika 22 kW (30 KM)
Wygłuszony silnik, chłodnica oleju, hamulce hydrauliczne, licznik godzin pracy.
Siedzenie kierowcy z podłokietnikami, pedały i kolumna kierownicy - wymienne.
Pojemność baku 32 l.
Lakierowanie proszkowe RAL 2004. CE
Maszyna do układania kostki brukowej Maszyna do układania kostki brukowej

powrót do produktów

początek strony


2. Chwytaki do innych maszyn budowlanych

Możliwe jest szybkie zainstalowanie wymiennego chwytaka hydraulicznego do posiadanych innych specjalistycznych maszyn budowlanych, tj. ładowarka, koparka, ciągnik, widlak, itp. W sposobie funkcjonowania jest on identyczny z urządzeniem stosowanym przy maszynie Optimas do układania kostki brukowej. Zawieszenie na ramieniu koparki jest możliwe dzięki prostym trzpieniom, a złączki hydrauliczne można bezproblemowo dopasować do istniejącego wyposażenia maszyny.

Chwytaki do innych maszyn budowlanych

Operator może bez pomocy pobierać warstwę kostki bezpośrednio z palety

Chwytak hydrauliczny można dopasować do każdego formatu, długości i grubości kostki brukowej.

powrót do produktów

początek strony


3. System Optimas Vakuum do układania kostki brukowej

Innym obszarem zastosowania dla maszyny Optimas jest układanie płyt i specjalistycznych form brukarskich przy pomocy podciśnieniowego systemu Vakuum.
Technikę tę można bezproblemowo instalować także do innych maszyn budowalnych, tj. mini koparki, ładowarki itp.

System Optimas Vakuum stosuje się przede wszystkim do płyt betonowych i ciężkich kamiennych krawężników.

System Optimas Vakuum do układania kostki brukowej System Optimas Vakuum do układania kostki brukowej

Układanie płyt betonowych (1x1 m) przy pomocy jednostki podcisnieniowej Optimas-Vakuum.
Układanie płyt typu trylinka przy pomocy trzyczęściowej jednostki podciśnieniowej Optimas-Vakuum.

powrót do produktów

początek strony


4. Chwytak do krawężników

Podstawowa idea maszyny do układania kostki brukowej - Optimas, polega na tym, że poprzez wiele urządzeń dodatkowych można tak rozbudowywać maszynę, aby móc spełnić różnorakie wymagania w toku prac na budowach. Hydrauliczny chwytak do krawężników można w ciągu jednej chwili i praktycznie bez użycia narzędzi zamontować na wysięgniku maszyny uzyskując od razu pełną gotowość do pracy.

Średnia wydajność układania krawężników przy pomocy chwytaka hydraulicznego wynosi 70 mb/godz. Maszyna Optimas pobiera kolejne krawężniki bespośrednio z palety. W porównaniu do innych systemów, bądź ręcznego układania, uzyskuje się, dzięki wysokiej mobilności maszyny, zdecydowaną oszczędność czasu i bardzo ergonomiczny przebieg prac.

Hydrauliczny chwytak do krawężników Optimas został skonstruowany jako urządzenie dodatkowe do maszyny do układania kostki brukowej, można go również zastosować do innych maszyn budowlanych.

Chwytak do krawężników Chwytak do krawężników Chwytak do krawężników

Stosowany jest do łatwego i precyzyjnego układania wzdłuż sznurka krawęzników betonowych i granitowych w zakresie od 45 do 140 cm (przy zastosowaniu przedłużek zakres pracy chwytaka przekracza 200 cm).

powrót do produktów

początek strony


5. Hydrauliczny chwytak do krawężników

Hydrauliczny chwytak do krawężników - Optimas może być zastosowany na budowie jako urządzenie dodatkowe do zamontowania do posiadanych już maszyn transportowych. Krawężniki pobierane są z palety i bezpośrednio układane w wyznaczonych miejscach. Poprzedni system ręcznego rozkładania krawężników wzdłuż placu budowy można porzucić, przez co można efektywniej rozplanować pracę i zaoszczędzić czas. Redukuje się dzięki temu nie tylko wysokie koszty zatrudnienia, ale również znaczną część ciężkiej fizycznej pracy.

Hydrauliczny chwytak do krawężników nadaje się również do układania krawężników betonowych i granitowych. W przypadku, gdy krawężniki przekraczają standardowe rozmiary 0,45-1,40 m można zastosować do chwytaka boczne przedłużki. Możliwe jest także układanie krawężników łukowych.

Hydrauliczny chwytak do krawężników jako urządzenie dodatkowe do maszyn transportowych jest wyposażony w odpowiedni system podwieszania.

Hydruliczny chwytak do krawężników Hydruliczny chwytak do krawężników Hydruliczny chwytak do krawężników

Chwytak hydrauliczny do krawężników zamontowany do minikoparki do precyzyjnego układania krawężników.

powrót do produktów

początek strony


6. Podciśnieniowy chwytak do krawężników Optimas Vakuum

Podciśnieniowy chwytak do krawęzników Optimas-Vakuum jest uniwersalnym urządzeniem stosowanym zarówno do maszyny do układania kostki brukowej, jak i innych maszyn budowlanych.

Przy pomocy tego urzadzenia możliwe jest układanie różnego rodzaju krawężników.

Zasadniczą zaletą tej techniki jest to, że krawężniki są precyzyjnie układane na podłożu. W łatwy sposób możliwe jest także ich podniesienie.

Podciśnieniowy chwytak do krawężników Optimas Vakuum Podciśnieniowy chwytak do krawężników Optimas Vakuum

Chwytak podcisnieniowy Vakuum do krawężników zamontowany do maszyny do układania kostki brukowej Optimas. Możliwe jest bardzo łatwe i precyzyjne układanie krawężników wzdłuż sznurka.

powrót do produktów

początek strony


7. Łata ręczna

Podstawą dla wysokiej jakości trwałości powierzchni brukowej jest dokładne przygotowanie podłoża łącznie z precyzyjnym określeniem poziomu niwelacji.

Łata ręczna Optimas jest przeznaczona do przygotowania czysto ściągniętego podłoża pod powierzchnię brukową. Umożliwia ona profilowanie podłoża o szerokości od 0,3 do 3,5 m (łączna długość wszystkich segmentów w komplecie wynosi 5,2m).

Łata ręczna Łata ręczna

Łatę ręczną stosuje się w pierwszym rzędzie tam, gdzie zastosowanie łaty mechanicznej na budowch o małych rozmiarach jest niezasadne bądź po prostu niemożliwe (np. przy chodnikach, drogach rowerowych, niewielkich parkingach).

Łata ręczna
Parametry techniczne
Szerokość robocza 0,20 m - 5,20 m
Segmenty 1,66 m; 1,33 m; 1,00 m; 0,66 m; 0,20 m
Rolki 
Szyny poziomujące 5x3 m oraz 5x1 m (20m)
Gryfy do ciągnięcia 2

powrót do produktów

początek strony


8. Łata mechaniczna

Łata mechaniczna

Podstawą dla wysokiej jakości i trwałości powierzchni brukowej jest dokładne przygotowanie podłoża, łącznie z precyzyjnym określeniem poziomu niwelacji.

Łata mechaniczna Optimas ma zasadniczo te same funkcje jak przewidziana do mniejszych szerokości roboczych łata ręczna. Łata mechaniczna przy ściąganiu niwelacji zwykle jest ciągnięta przy pomocy maszyn ciągnikowych wykorzystując rolki przesuwające sie po szynach poziomujących lub ułożonych już krawężnikach.

Łata ta przewidziana jest do ściągania różnorodnego materiału (tłuczeń, żwir, grys, piasek itd.). Może być używana do pracy przy szerokościach do 7,5 m dzięki zastosowaniu odpowiednich segmentów i adapterów. Posiada możliwość wykonywania spadków daszkowych oraz jednostronnych do 9o.

Łata mechaniczna Łata mechaniczna
Parametry techniczne
Segmenty 4,00 m; 3,00 m; 2,50 m; 2,00 m; 1,75 m; 1,50 m; 1,25 m; 1,00 m; 0,75 m; 0,50 m; 0,25 m
Rolki  
Szyny poziomujące 12x4 m, 4x2 m,
4x1 m   (60 m)
Adaptery/łączniki  
Haki transportowe  


Łata mechaniczna
Łata mechaniczna

powrót do produktów

początek strony


9. Zacieraczka do montażu na maszynie do układania kostki

Urzadzenie Optimas do wypełniania spoin zainstalowane do maszyny do układania kostki jest optymalnym rozwiązaniem na średnich i dużych powierzchniach brukarskich.

Urządzenie to montuje się do wysięgnika maszyny Optimas przy pomocy bolców. Dzięki wyjątkowej zwrotności maszyny Optimas, materiał do spoinowania można zacierać w trudno dostępnych miejscach.

Zacieraczka do montażu na maszynie do układania kostki Zacieraczka do montażu na maszynie do układania kostki

Zacieranie można prowadzić na sucho, jak również opcjonalnie przy regulowanym dopływie wody.

Rotujące i zachodzące za siebie krzyżaki ze szczotkami zapewniają całkowite, wzdłużne i poprzeczne wypełnienie fug materiałem o różnym uziarnieniu.

Parametry techniczne
Szerokość pracy 1,70 m
Głębokość 1,70 m
Wysokość 0,55 m
Waga 110 kg
Opcje: Kontener wodny (1000 l)
z centralnym przewodem zasilającym

powrót do produktów

początek strony


10. Urządzenie do wypełniania fug "mini"

Tylko całkowicie wypełnione spoiny przenoszą siły oddziaływania pomiędzy kostkami brukowymi, zapobiegają ich przemieszczaniu i zapewniają elastyczność powierzchni.

Aby zachować funkcje powierzchni brukowej przez długi czas konieczne jest całkowite wypełnienie spoin materiałem. Optymalnym rozwiązaniem na średnich i małych powierzchniach jest urządzenie Optimas do wypełniania spoin "Mini". Dzięki zachodzącym za siebie krzyżakom ze szczotkami i ruchowi rotacyjnemu materiał zostaje równomiernie wtarty wzdłuż i w poprzek spoin.

Najlepsze efekty przy wypełnianiu spoin osiaga sie stosując mieszaninę wodno-piaskową.

Urządzenie do wypełniania fug "mini" Urządzenie do wypełniania fug "mini"
Parametry techniczne
Szerokość 1,070 m
Głębokość 0,725 m
Wysokość (przy pracy) 0,910 m
Wysokość (w transporcie) 0,545 m
Waga 68 kg
Silnik Honda GXV160 - benzyna
Moc silnika 4 kW
Doprowadzenie wody Dozowana przez oddzielny wąż

powrót do produktów

początek strony


11. Zamiatanie

Szczotka walcowa Optimas stanowi kolejne urządzenie z napędem hydraulicznym dołączane do maszyny Optimas do układania kostki brukowej. Szczotka walcowa blokowana jest przy pomocy bolców na przodzie maszyny i podłączona do wysięgnika.

Dzięki wielokrotnemu przestawianiu kąta można dokładnie zamiatać ułożoną już powierzchnię szczególnie na łukach i przy ścianach. Jeżeli jest to potrzebne można także zbierać zamieciony materiał do specjalnego zbiornika (opcjonalnie).

Szczotka walcowa Szczotka walcowa Szczotka walcowa

Przy pomocy szczotki walcowej Optimas, możliwe jest czyszczenie placu budowy, także wzdłuż ściany.

Parametry techniczne
Szerokość robocza 1,8 m
Waga 1400 kg
Zasilanie hydrauliczne
Opcje Doprowadzenie wody dla ograniczenia pylenia, zbiornik do gromadzenia materiału wypełniającego

powrót do produktów

początek strony

Biuro techniczno-handlowe "De-Ga" ul. Krasińskiego 29; 40-019 Katowice tel/fax: (32) 209 05 23; e-mail: